Nowy budynek SPSK 1: prawie 3000 m kw. zielonego dachu w ścisłym centrum miasta!

Nowy budynek Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 wielokrotnie prezentowaliśmy już na stronie internetowej, informacje o nim i liczne galerie zdjęć można znaleźć również w mediach. Dziś publikujemy zdjęcia dachu najbardziej okazałego obiektu Szpitala, który został zrealizowany w oparciu o innowacyjne i proekologiczne trendy. Stojąc na chodniku lub przejeżdżając ulicą Staszica nie możemy dostrzec prawie 3000 m kw. zielonej powierzchni - dach budynku pokrywa bowiem tzw. warstwa wegetacyjna z zielenią ekstensywną. W praktyce oznacza to, że dzięki naszej inwestycji w tej lokalizacji, Lublin zyskał w ścisłym centrum sporej wielkości trawnik, choć w nietypowym miejscu i rzadko spotykanej formie. Zdjęcia wykonano w środku zimy (23. lutego), wiosną i latem dach będzie prawdziwie zielony...

zielony dach SPSK 1 (fot. A.Guzowska)
Aktualizacja: 24 luty 2023 | Autor: Anna Guzowska