"Ophtalmo - Trauma Days" - unikalne spotkanie szkoleniowe okulistów: 4. lipca 2024

W maju br. w Collegium Anatomicum Uniwersytetu Medycznego w Lublinie lekarze szkolący się oraz młodzi specjaliści z lubelskich szpitali klinicznych po raz pierwszy wzięli udział w praktycznym szkoleniu z technik operacyjnych pod nazwą Trauma Days.

4. lipca rozpoczęła się kolejna odsłona tej inicjatywy - „Ophtalmo – Trauma Days”. To spotkanie szkoleniowe obejmuje m.in. zagadnienia okuloplastyki, leczenia i diagnostyki urazów gałki ocznej oraz przestrzeni okołooczodołowej (mięśni, kości i naczyń). W ramach wydarzenia, na które zaproszono specjalistów z Ukrainy i Szwajcarii, zaplanowano sesje wykładowe i praktyczne warsztaty na preparatach nieutrwalonych.

Część praktyczną poprzedził briefing prasowy, w którym uczestniczyli prof. Kamil Torres, prof. Robert Rejdak, prof. Grzegorz Staśkiewicz oraz dr Piotr Gaca z Zurichu. Z uwagi na tematykę warsztatów, współorganizatorem wydarzenia był Profesor Robert Rejdak, reprezentujący Uniwersytet Medyczny oraz Klinikę Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1.

Przypominamy, że od niedawna funkcjonuje ONKOSTREFA USK1 - strona internetowa stworzona przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1, dedykowana pacjentkom i pacjentom wymagającym leczenia onkologicznego oraz ich bliskim. Zebrano tu przydatne
Światowy Tydzień Karmienia Piersią to coroczne wydarzenie obchodzone na całym świecie w dniach 1-7 sierpnia. Zainicjowane zostało przez Światowy Sojusz na rzecz Karmienia Piersią (World Alliance for Breastfeeding Action, WABA) w 1992 roku. Celem tej
Informujemy, iż od 29.07. do 08.08. występują czasowe utrudnienia związane z dojazdem do części obiektów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1 , które są zlokalizowane przy ul. Staszica 11 i 16. Pacjentki i pacjentów oraz osoby odwiedzające
Aktualizacja: 04 Lipiec 2024 | Autor: Anna Guzowska