JEDNOSTKI MEDYCZNE

Plan okolicy i dojazd

 

Budynki Szpitala znajdują się w kilku lokalizacjach, przed udaniem się na wizytę / hospitalizację, zalecamy sprawdzenie adresu danej jednostki. Większość jednostek medycznych i administracyjnych SPSK 1 znajduje się w obrębie ulicy St. Staszica pod numerami 16, 14a i 11, ale także przy ul. Radziwiłłowskiej, Chmielnej, Głuskiej i Langiewicza.

Wykaz lokalizacji budynków SPSK 1 może okazać się pomocny we wstępnym rozeznaniu.

 

Najbliższe przystanki autobusowe znajdują się:

- dla budynków szpitalnych przy ul. Staszica i Radziwiłłowskiej - na ul. 3-go Maja oraz przy ul. Lubartowskiej

- dla Kliniki Okulistyki przy Chmielnej - na ul. 3-go Maja

- dla Klinik Psychiatrii przy Głuskiej - na ul. Abramowickiej

- dla Przychodni przy ul. Langiewicza - na ul. Sowińskiego lub Al. Racławickich.

Rozkłady jazdy MPK znajdują się tutaj.

Pracownicy portierni Szpitala na Państwa prośbę mogą zamówić taksówkę lub udzielić informacji, jak dojść na najbliższy przystanek MPK.

Parkingi:

Szpital nie dysponuje wydzielonymi miejscami parkingowymi przeznaczonymi dla pacjentów lub odwiedzających. Należy korzystać z ogólnodostępnych parkingów, które znajdują w obrębie najbliższych ulic (informacja dla osób przyjezdnych, które nie znają funkcjonującego w Lublinie systemu miejskiego parkowania: wszystkie miejsca postojowe w centrum miasta są płatne - opłatę należy uiścić w parkometrach). W okolicy budynków przy ul. Staszica znajdują się również trzy prywatne parkingi płatne (opłata wynosi ok. 3-4 zł za godzinę).

W przypadku przywiezienia przez rodzinę / bliskich osoby unieruchomionej lub w zaawansowanym wieku, z ograniczonymi możliwościami poruszania się, należy podjechać samochodem do najbliższej portierni sterującej wjazdem na teren Szpitala i poprosić o wpuszczenie na wewnętrzny parking szpitalny. Wjazd jest możliwy wyłącznie na czas niezbędny do przetransportowania / odprowadzenia chorego na oddział i przeniesienia jego rzeczy osobistych, po czym należy bezzwłocznie przestawić auto na inny parking. W przypadku odbioru ze Szpitala takiej osoby, również można poprosić o chwilowe skorzystanie z parkingu szpitalnego.

W razie potrzeby taksówkę pomoże Państwu zamówić personel obsługi portierni szpitalnych, znajdujących się w każdym budynku.