Ostatnie pożegnanie. Zmarł Prof. dr hab. n.med. Tomasz Zubilewicz.

Z głębokim żalem informujemy, że 20. czerwca 2024 r. zmarł Prof. dr hab. n.med. Tomasz Zubilewicz, wieloletni Kierownik Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie.

Pan Profesor był nie tylko wspaniałym lekarzem i cenionym specjalistą, ale przede wszystkim dobrym Człowiekiem, który z pełnym zaangażowaniem ratował ludzkie życie. Uprzejmy i życzliwy, pozostawił w Szpitalu wielu przyjaciół i znajomych, którym będzie Go bardzo brakowało...

Rodzinie, Bliskim, Współpracownikom  i Przyjaciołom śp. Profesora Tomasza Zubilewicza składamy szczere wyrazy współczucia.

Dyrekcja i Pracownicy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie.

Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w najbliższy wtorek (25. czerwca 2024 r.) o godz. 13:00 w kaplicy cmentarnej przy ul Unickiej.

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Zubilewicz rozpoczął pracę w USK Nr 1 w 1994 roku, zajmując kolejno stanowiska młodszego asystenta, asystenta, starszego asystenta. Od 2010 r. pełnił obowiązki Ordynatora Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii, od listopada 2011 r. do połowy 2022 r. był Kierownikiem Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii USK nr 1. Tytuł naukowy profesora nauk medycznych otrzymał postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dn. 22. marca 2018 r.

Pan Profesor Tomasz Zubilewicz był specjalistą II  stopnia w zakresie chirurgii ogólnej, specjalistą chirurgii naczyniowej oraz specjalistą angiologii. Wieloletnią pracę w szpitalu łączył z działalnością naukową i kształceniem studentów w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Białaczki , które działa w ramach Kliniki Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku USK Nr 1 , wzięło udział w III edycji DOTACJI Fundacji DKMS, realizowanych w ramach Programu Rozwoju Polskiej Transplantologii i
Klinika Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej USK1 to jedyny ośrodek w makroregionie, który specjalizuje się w okulistyce dziecięcej. Z radością informujemy, że jednostka kierowana przez Prof. Roberta Rejdaka otrzymała z dodatkowego rozdania darów od
14. czerwca odbyło się uroczyste zakończenie Programu Wieloletniego pn. "Przebudowa i rozbudowa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie" oraz oficjalne otwarcie najnowszego budynku USK 1 ,
Aktualizacja: 20 Czerwiec 2024 | Autor: Anna Guzowska