6. lipca w SPSK Nr 1: zawieszenie wiechy na budynku centralnym przy Staszica 16. Kolejny etap przebudowy i rozbudowy Szpitala.

6. lipca na placu budowy SPSK 1 od strony Al. Solidarności odbyła się uroczystość związana z realizacją kolejnego etapu Programu pn. "Przebudowa i rozbudowa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie".

Tym razem okazją do spotkania na placu budowy największego budynku, który powstaje w głównej lokalizacji Szpitala przy ul. Staszica 16, było symboliczne "zawieszenie wiechy" - następuje ono z chwilą ukończenia stanu surowego budynku. W imieniu Realizatora, Inwestora oraz Wykonawcy inwestycji, zgromadzonych powitali, a następnie zaproszeni zostali do pierwszej fotografii z wiechą: Dyrektor Naczelna SPSK 1 - Beata Gawelska, JM Rektor UM - prof. dr hab. n.med. Wojciech Załuska oraz Dyrektor Budownictwa Ogólnego Budimex SA - Jakub Nagraba.

Podczas uroczystości wręczono również dyplomy studentom kierunku "Architektura" Politechniki Lubelskiej, za uczestnictwo w konkursie dotyczącym opracowania koncepcji kolorystycznej wnętrz nowego budynku G-16. Zwyciężyli studenci: Darya Antanuk, Nastassia Blazheyeuskaya, Yehor Pobortsew. Konkurs współorganizowany był przez nasz Szpital oraz Politechnikę Lubelską.

Poniżej przedstawiamy dwie wybrane wizualizacje zwycięskiego projektu oraz galerię zdjęć z wydarzenia (fot. Piotr Gołębiowski), zachęcamy również do zapoznania się z relacjami z "zawieszenia wiechy" w mediach oraz do obejrzenia licznych zdjęć - linki poniżej.

zwycięska wizualizacjazwycięska wizualizacja

Media o wydarzeniu: