Przeziębienie, grypa czy COVID-19? Przewodnik NFZ

W przypadku wątpliwości, czy objawy wskazujące na "zwykłe przeziębienie" mogą być również początkiem poważniejszej infekcji, grypy lub COVID-19, warto zapoznać się z udostępnionym przez Narodowy Fundusz Zdrowia przewodnikiem. Znajdziemy w nim przydatne informacje o tym, jak postępować, na co zwrócić uwagę, kiedy wykonać test, gdzie zadzwonić - wskazówki krok po kroku, podane w jednym miejscu, w przystępnej formie.

Link: PORADNIK NFZ

Przypominamy, że przez cały czas działa bezpłatna infolinia NFZ: 800 190 590

Przez całą dobę otrzymasz tu wszystkie niezbędne informacje o postępowaniu w przypadku zakażenia koronawirusem.

Konsultanci podpowiedzą m.in., gdzie znajdziesz:

• najbliższy punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej
  • punkt wymazowy w Twojej okolicy

oraz doradzą, jak skontaktować się ze szpitalem.

Aktualizacja: 25 Styczeń 2022 | Autor: Anna Guzowska