JEDNOSTKI MEDYCZNE

Nowoczesne metody napromieniania w Zakładzie Radioterapii SPSK 1

 

Zakład Radioterapii SPSK Nr 1 przy ul. Radziwiłłowskiej 13 funkcjonuje już czwarty rok i stale się rozwija, by optymalnie służyć pomocą pacjentom onkologicznym. Personel stara się nieustannie poprawiać jakość i bezpieczeństwo świadczeń z zakresu nowoczesnej radioterapii, wdrażać najnowsze technologie, a tym samym poszerzać wachlarz dostępnych usług.

24. maja w Zakładzie odbyło się szkolenie, które przeprowadziła pani Barbara Varenne z firmy Dosisoft - zespół Pracowni Fizycznej uczył się stosowania nowoczesnej metody dozymetrii „in vivo”. Metoda ta jest dokładniejszym, bardziej zaawansowanym sposobem weryfikacji dawki promieniowania podanej pacjentowi. Tylko kilka ośrodków w Polsce posiada taką możliwość, a Zakład Radioterapii SPSK1 jest jednym z pierwszych, który wdraża tę metodę do pracy klinicznej.

Korzystanie z oprogramowania Dosisoft zwiększy kontrolę bezpieczeństwa oraz precyzji terapii przy zastosowaniu zaawansowanych technologii napromieniania w różnych lokalizacjach choroby nowotworowej.

 

Media o nowoczesnych metodach stosowanych w Zakładzie Radioterapii SPSK 1:

 

rynekzdrowia.pl

tvp3

lubelski.pl

Radio ESKA

personel Zakładu Radioterapii

 

Galeria
Artykuły - pozostałe
Dziś Dzień Dziecka, przed budynkiem SPSK 1 taki obrazek: wycieczka dzieci, które fotografują się z naszym Stasiem - lekarzem! W dodatku z jeszcze jednym, miłym koziołkiem. Wszystkim Dzieciom życzymy zdrowia i wiele radości!
Informujemy rodziców i opiekunów dzieci, które dotychczas korzystały z okulistycznych porad lekarskich przy ul. Chmielnej, iż od 1. czerwca br . Poradnia Okulistyczna Dziecięca zostaje przeniesiona na ul Langiewicza 6A (I piętro) . Poradnia dla
Szanowni Państwo, informujemy, iż od 1. czerwca 2023 r. następuje zmiana organizacji pracy Izby Przyjęć Ogólnej SPSK Nr 1 w Lublinie (IPO) , polegająca na zlikwidowaniu pionu lekarza dyżurnego. Oznacza to, że konsultacje lekarskie, w ramach tej Izby
Aktualizacja: 08 Czerwiec 2022 | Autor: Anna Guzowska