Briefing prasowy / 13. września: ponad 32 mln dotacji z Ministerstwa Zdrowia na dalszy rozwój okulistyki w SPSK Nr 1

13. września odbył się briefing prasowy z udziałem Podsekretarza Stanu w MZ Sławomira Gadomskiego, Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, JM Rektora UM Prof. dra hab. n.med. Wojciecha Załuski i Prorektora UM - Kierownika Kliniki Okulistyki Ogólnej SPSK Nr 1  Prof. dra hab. n.med. Roberta Rejdaka, a także - w roli gospodarza spotkania - Dyrektor Naczelnej SPSK 1 Beaty Gawelskiej.

Spotkanie dotyczyło dotacji w wysokości 32.598.489 zł, pozyskanej na przebudowę zabytkowego budynku przy ul. Chmielnej, w którym utworzone zostanie pierwsze Europejskie Centrum Innowacyjnych Terapii Chorób Plamki Żółtej. Idea jego powstania zrodziła się około 3 lata temu, po konsultacjach z podobnymi ośrodkami w Szwajcarii, Niemczech i USA. Szpital podjął wtedy starania o pozyskanie funduszy pierwotnie z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, a następnie - z sukcesem - bezpośrednio z Ministerstwa Zdrowia. Nowa infrastruktura, w ramach której powstanie Centrum, poszerzy możliwości leczenia chorób plamki i umożliwi wykonywanie procedur medycznych w nowoczesnych i odpowiednio przystosowanych przestrzeniach.

Media o wydarzeniu:

Dziennik Wschodni

wyborcza.pl

Kurier Lubelski

Radio Lublin

tvp3

gov.pl

liderzyinnowacyjnosci.com

Poniżej znajduje się galeria zdjęć z wydarzenia.

Aktualizacja: 14 Wrzesień 2021 | Autor: Anna Guzowska