Breast Fest - o raku piersi i profilaktyce w CSK już w najbliższą niedzielę. Klinika Chirurgii Onkologicznej zaprasza!

Breast Fest już w najbliższą niedzielę! Zapraszamy na ważne wydarzenie związane z profilaktyką i leczeniem raka piersi.

Termin: 15.10. 2023 (niedziela)

Miejsce: Centrum Spotkania Kultur, pl. Teatralny 1 w Lublinie

Patronat merytoryczny: Klinika Chirurgii Onkologicznej USK Nr 1 - UM w Lublinie

Patronat honorowy: USK Nr 1 w Lublinie

Link do programu Breast Fest

Informacja organizatorów o wydarzeniu:

Na całym świecie październik jest uznawany za miesiąc świadomości raka piersi. W tym okresie organizowanych jest wiele wydarzeń edukacyjnych i profilaktycznych. Promocja badań skriningowych i rzetelnej wiedzy medycznej jest niezwykle potrzebna z uwagi na niepokojące statystyki. Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy u kobiet na świecie, diagnozowany w coraz młodszym wieku. W Polsce rozpoznawany jest u 19 tys. kobiet rocznie, co oznacza, że codziennie 50 Polek dowiaduje się o diagnozie.
Mając na względzie relatywnie niską zgłaszalność kobiet na badania skriningowe oraz brak powszechnej edukacji z zakresu profilaktyki raka piersi, w najbliższą niedzielę w CSK odbędzie się jednodniowy festiwal „Breast Fest”, dedykowany zarówno zdrowym kobietom jak i chorym na raka piersi.
Dzięki współpracy z szerokim wachlarzem specjalistów (onkologów, radioterapeutów, chirurgów, ginekologów, psychiatrów) zamierzamy przybliżyć wszystkim lubliniankom wiedzę dotyczącą rzetelnej profilaktyki przeciwnowotworowej, zaoferować darmowe badania diagnostyczne (USG piersi, mammografia) oraz praktyczne warsztaty (dietetyczne, fizjoterapeutyczne). Pragniemy przedstawić najnowsze informacje dotyczące możliwości leczenia onkologicznego, jak również trendy związane z dietą i rehabilitacją pooperacyjną oraz zaoferować darmowe konsultacje specjalistyczne.
Kulminacyjnym punktem wydarzenia będzie pokaz mody organizowany przy współpracy z polską marką modową NAOKO. W roli modelek wystąpią lubelskie pacjentki, które przy pomocy profesjonalistów, będą mogły na nowo odkryć swoją kobiecość i odnaleźć wewnętrzną siłę do wyjścia naprzeciw chorobie.
Wierzymy, że dzięki wydarzeniom takim jak Breast Fest mamy realną szansę na zwiększenie świadomości i czujności onkologicznej wśród mieszkanek Lublina oraz w praktyczny sposób ułatwić przejście przez proces diagnostyczno-leczniczy.

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie! Ich bliskich również!

Aktualizacja: 11 Październik 2023 | Autor: Anna Guzowska