Sprzęt i aparatura medyczna od WOŚP dla okulistyki dziecięcej w USK 1

Już wkrótce 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2023 r. WOŚP realizowała zakupy z 30. finału, podczas którego zbierano fundusze na leczenie i diagnostykę w zakresie okulistyki dziecięcej. Z zebranej wtedy łącznie kwoty 224 376 706,35 zł, na zakup sprzętu i aparatury medycznej dla Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej USK 1 przeznaczono 2 mln!

Zakupy na miarę najnowocześniejszych, światowych ośrodków okulistycznych, trafiały do Kliniki sukcesywnie przez kilka miesięcy, do końca ub. roku. W związku ze zbliżającym się kolejnym finałem WOŚP, Kierownik Kliniki, Profesor Robert Rejdak, zaprezentował część z otrzymanego sprzętu i opowiedział o jego zastosowaniach w leczeniu najbardziej skomplikowanych schorzeń narządu wzroku u dzieci.

Dziękujemy WOŚP za wsparcie i cieszymy się, że najmłodsi pacjenci naszego Szpitala również mogą skorzystać z efektów tak wspaniałej inicjatywy!

Trzymamy kciuki za kolejny, 32. finał!

Prof. Robert Rejdak

Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Białaczki , które działa w ramach Kliniki Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku USK Nr 1 , wzięło udział w III edycji DOTACJI Fundacji DKMS, realizowanych w ramach Programu Rozwoju Polskiej Transplantologii i
Klinika Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej USK1 to jedyny ośrodek w makroregionie, który specjalizuje się w okulistyce dziecięcej. Z radością informujemy, że jednostka kierowana przez Prof. Roberta Rejdaka otrzymała z dodatkowego rozdania darów od
14. czerwca odbyło się uroczyste zakończenie Programu Wieloletniego pn. "Przebudowa i rozbudowa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie" oraz oficjalne otwarcie najnowszego budynku USK 1 ,