Wsparcie finansowe od Fundacji DKMS dla Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Białaczki

Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Białaczki, które działa w ramach Kliniki Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku USK Nr 1, wzięło udział w III edycji DOTACJI Fundacji DKMS, realizowanych w ramach Programu Rozwoju Polskiej Transplantologii i Wsparcia Pacjentów. Jury wybrało zwycięskie projekty nadesłane przez 20 Beneficjentów, wśród nich znalazł się projekt zgłoszony przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Białaczki pn.„Przyjazne cztery kąty trampoliną do codzienności” .

Dotacja ma na celu wsparcie finansowe organizacji realizujących projekty skupiające się na długofalowej pomocy psychologicznej dla pacjentów hematologicznych oraz ich rodzin, poprzez dostarczenie specjalistycznego wsparcia, edukacji oraz niezbędnych narzędzi, potrzebnych do radzenia sobie z wyzwaniami zdrowotnymi i emocjonalnymi - zarówno podczas leczenia, ale także po jego zakończeniu.

logo DKMS

Otrzymane w ramach zwycięskiego projektu wsparcie finansowe w wysokości 90 tys złotych zostanie przeznaczone na wyremontowanie i wyposażenie gabinetu psychologicznego na oddziale Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku USK 1, w którym pacjenci i ich bliscy będą mogli skorzystać z indywidualnych lub grupowych konsultacji, terapii, warsztatów czy szkoleń prowadzonych przez wykwalifikowanych psychologów i psychoonkologów, dietetyków, fizjoterapeutów. W ramach projektu będą także organizowane szkolenia dla personelu medycznego m.in. na temat tego, jak rozmawiać z pacjentami i ich rodzinami w trudnym dla nich okresie, jak radzić sobie ze stresem oraz z wypaleniem zawodowym.

Należy pamiętać, że proces leczenia pacjenta hematologicznego obejmuje nie tylko aspekty medyczne, ale także i psychologiczne, które są niezbędne do efektywnej terapii oraz poprawy jakości życia chorych oraz i ich rodzin.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, skorzystać z warsztatów, konsultacji lub wsparcia zapraszamy do kontaktu drogą mailową: psycholog.hematologia@usk1.pl

27 sierpnia wojewoda lubelski Krzysztof Komorski wręczył osiem aktów powołania na stanowiska konsultantów wojewódzkich w zakresie medycyny , dwóch z nich to pracownicy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie: prof. dr hab. n.med. Piotr
Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie , ul. Stanisława Staszica 16, 20-081 Lublin, OGŁASZA PISEMNY PRZETARG NIEOGRANICZONY na sprzedaż tomografu komputerowego typu VCT Light Speeed, rok produkcji 2008. Cena wywoławcza: 70 000,00 zł netto/
Apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie: Stany magazynowe krwi i jej składników są alarmująco niskie, a ilość wydań preparatów krwi do szpitali jest bardzo duża. Codziennie przekazujemy kilkaset jednostek krwi i jej