Zaproszenie do udziału w Projekcie See My Life dot. jakości życia dzieci z niską ostrością wzroku

Projekt See My Life jest badaniem naukowym mającym na celu ocenę jakości życia dzieci od 8 lat z niską ostrością wzroku. Udział w projekcie polega na odpowiedziach na pytania zawarte w ankietach. Podczas wizyty przeprowadzane będzie także badanie ostrości wzroku. Przyczyną choroby rzadkiej oczu może być choroba siatkówki, nerwu wzrokowego, zaćma wrodzona, jaskra wrodzona i inne rzadsze choroby narządu wzroku.

Projekt See My Life jest realizowany w 6 krajach Unii Europejskiej: Niemczech, Belgii, Francji, Włoszech, Litwie i Polsce w ramach współpracy ośrodków w Europejskiej Sieci Referencyjnej dla Chorób Rzadkich w Okulistyce (ERN-EYE). Kierownikiem polskiej części projektu jest prof. dr hab. n. med. Katarzyna Nowomiejska z Katedry i Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Zgłoszenia do Projektu See My Life:

• seemylife@umlub.pl
  • Poradnia Dziecięca Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej - Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1, ul. Langiewicza 6A w Lublinie
  • Rejestracja: 81 524 78 20 (telefoniczna rejestracja pacjentów od godz. 9:00)
  • e-mail: rejestracjalangiewicza@usk1.pl

Zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci z opisanymi problemami narządu wzroku do udziału w projekcie.

plakat See My Life

plakat pdf210.5 KB
29. lutego w USK 1 odbył się briefing prasowy, podczas którego specjaliści z Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii poruszyli trzy ważne tematy ginekologiczno - onkologiczne, które związane są z rozpoczynającym się marcem: 1. Marzec jest
23 i 24 lutego odbywał się w Lublinie IX Kongres „Nowości w okulistyce – edukacja i praktyka” , którego inicjatorem oraz jednym z głównych organizatorów był prof. dr hab. Robert Rejdak, Kierownik Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej USK Nr 1 i