Wyjątkowy koncert dla pacjentów Kliniki Chirurgii Onkologicznej SPSK 1

30. marca odbył się kolejny koncert z cyklu "Muzyka leczy", dedykowany pacjentom Kliniki Chirurgii Onkologicznej SPSK 1 przy ul. Radziwiłłowskiej. Koncerty odbywają się w ramach współpracy naszego Szpitala z Instytutem Muzyki UMCS.

Tym razem wydarzenie miało wyjątkowy charakter z dwóch powodów. Po pierwsze, zostało ono połączone z uroczystością przeniesienia do siedziby Kliniki pamiątkowej tablicy ku czci śp. Profesora Lucjana Kurylcio w 10-tą rocznicę śmierci. Prof. L. Kurylcio uważany jest za twórcę uniwersyteckiej chirurgii onkologicznej. Po drugie: na szpitalnym korytarzu, specjalnie dla naszych pacjentów, wystąpili uznani i wyjątkowi artyści: dr Natalia Wilk oraz dr hab. Tomasz Momot. Obecny na koncercie ks. Biskup Mieczysław Cisło złożył naszym pacjentom życzenia świąteczne.

W uroczystości ku czci śp.Profesora Lucjana Kurylcio oraz w koncercie uczestniczyli goście zaproszeni przez Kierownika Kliniki Chirurgii Onkologicznej SPSK 1 - Profesora Wojciecha Polkowskiego: ks. Biskup Mieczysław Cisło, JM Rektor UM w Lublinie Prof. Wojciech Załuska, Dyrektor Naczelna SPSK 1 Beata Gawelska oraz z ramienia Instytutu Muzyki UMCS Prof. Urszula Bobryk.

Koncert przyniósł wytchnienie, pozwalając oderwać się choć na chwilę od trosk i choroby. Dziękujemy Artystom za wrażliwość, czas i leczenie muzyką - bo "Muzyka leczy"!

15 i 16 kwietnia odbyły się pierwsze szkolenia dla pracowników Szpitala z zakresu komunikacji interpersonalnej, które zostały zorganizowane przez Pełnomocnika ds. praw pacjenta. Tematyka dwóch spotkań dotyczyła aspektów komunikacji w zespole i z
10. kwietnia odbył się briefing prasowy, dotyczący kilku istotnych zagadnień z zakresu położnictwa i patologii ciąży, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla rodziców już oczekujących dziecka lub planujących wkrótce ciążę. Podczas briefingu poruszono
USK1 w Lublinie z największym odsetkiem znieczuleń do porodu w województwie lubelskim Jak podaje serwis termedia.pl: " ...za cel stawiają sobie poprawę opieki na salach porodowych – chcą, żeby znieczulenie zewnątrzoponowe było dostępne w jak
Aktualizacja: 30 Marzec 2023 | Autor: Anna Guzowska