JEDNOSTKI MEDYCZNE

Sprzęt i aparatura medyczna od WOŚP dla okulistyki dziecięcej w USK 1

 

Już wkrótce 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2023 r. WOŚP realizowała zakupy z 30. finału, podczas którego zbierano fundusze na leczenie i diagnostykę w zakresie okulistyki dziecięcej. Z zebranej wtedy łącznie kwoty 224 376 706,35 zł, na zakup sprzętu i aparatury medycznej dla Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej USK 1 przeznaczono 2 mln!

Zakupy na miarę najnowocześniejszych, światowych ośrodków okulistycznych, trafiały do Kliniki sukcesywnie przez kilka miesięcy, do końca ub. roku. W związku ze zbliżającym się kolejnym finałem WOŚP, Kierownik Kliniki, Profesor Robert Rejdak, zaprezentował część z otrzymanego sprzętu i opowiedział o jego zastosowaniach w leczeniu najbardziej skomplikowanych schorzeń narządu wzroku u dzieci.

 

Dziękujemy WOŚP za wsparcie i cieszymy się, że najmłodsi pacjenci naszego Szpitala również mogą skorzystać z efektów tak wspaniałej inicjatywy!

Trzymamy kciuki za kolejny, 32. finał!

Prof. Robert Rejdak

 

Artykuły - pozostałe
29. lutego w USK 1 odbył się briefing prasowy, podczas którego specjaliści z Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii poruszyli trzy ważne tematy ginekologiczno - onkologiczne, które związane są z rozpoczynającym się marcem: 1. Marzec jest
23 i 24 lutego odbywał się w Lublinie IX Kongres „Nowości w okulistyce – edukacja i praktyka” , którego inicjatorem oraz jednym z głównych organizatorów był prof. dr hab. Robert Rejdak, Kierownik Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej USK Nr 1 i
Przedstawiamy galerię zdjęć nowego budynku USK 1, wykonanych kilka dni temu od strony ul. Staszica, Szewskiej i Al. Solidarności.
Aktualizacja: 11 Styczeń 2024 | Autor: Anna Guzowska