JEDNOSTKI MEDYCZNE

Ponad 440 tys. zł od Lubelskiej Akcji Charytatywnej dla Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Białaczki!

 

Z radością informujemy, że po podsumowaniu wszystkich wydarzeń 10-tej edycji Lubelskiej Akcji Charytatywnej - dwóch spektakli, piątkowej aukcji obrazów i innych atrakcji oraz z indywidualnych wpłat darczyńców, osiągnięto rekord finansowy wszystkich dotychczasowych inicjatyw LACH! Na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Białaczki, funkcjonującego w Klinice Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku USK 1, zebrano ponad 440.000 zł!

Przypomnijmy, że w październiku ub. roku, w CSK odbyły się dwa spektakle pt. "Zakręcona dziesiątka", zaś pieniądze z biletów były pierwszymi, które w ramach jubileuszowej, 10-tej LACH wpłynęły na konto Stowarzyszenia.

Wynik finansowy aukcji charytatywnej, która odbyła się w piątek (5.stycznia) podczas uroczystej kolacji w hotelu "Victoria", przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Licytowano obrazy, plakaty, grafiki, biżuterię, ale także rozmaite atrakcje, m.in.lot na paralotni, kolację z Mistrzem Świata na żużlu Bartoszem Zmarzlikiem, voucher na pobyt w SPA, rajd samochodami zabytkowymi do Kazimierza Dolnego. Aukcję obrazów prowadził Mariusz Szczygieł, wokalnie wieczór uświetnili Krzysztof Cugowski i Kacper Kuszewski przy akompaniamencie Tomasza Momota. Najwyższą kwotę - 20 tys. zł - zapłacono za plakat zatytułowany "Polskość" (autor: Łukasz Zwolan, druk pigmentowy), drugie w kolejności najdroższe dzieło, wylicytowane za 17 tys. zł, to obraz "Poza sceną" (autorka: Agata Aleksandra Mikulska). Podczas spotkania Laura Krzysiak - pomysłodawczyni i główna organizatorka wszystkich inicjatyw, otrzymała medal Prezydenta M. Lublin dla Lubelskiej Akcji Charytatywnej za dotychczasową działalność.

Z ramienia USK Nr 1 w wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Dyrekcji z Dyrektor Naczelną Beatą Gawelską, kilkoro Kierowników Klinik, wśród nich Profesor Marek Hus z Kliniki Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku, w ramach której funkcjonuje Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Białaczki, reprezentowane przez dr n.med. Justynę Kozińską. Obecni byli pracownicy wspomnianej Kliniki, którzy byli zaangażowani w organizację uroczystego spotkania oraz... skrupulatne liczenie zebranych podczas aukcji pieniędzy! Szpital reprezentowali również pracownicy innych jednostek - lekarze, pracownicy administracyjni, którzy od lat wspierają Lubelską Akcję Charytatywną, często występując również w spektaklach.

W imieniu Lubelskiej Akcji Charytatywnej i Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Białaczki serdecznie dziękujemy za wsparcie, wpłaty, życzliwość i włączenie się wszystkich dobrych ludzi w szczytną i wspaniałą inicjatywę! Podziękowania dla twórców spektaklu, aktorek i aktorów, tancerek i tancerzy, muzyków, obsługi technicznej, organizatorów i inicjatorów wszystkich wydarzeń związanych z jubileuszową edycją LACH, firm i instytucji, sponsorów, mediów i osób, które przyczyniły się do tego dzieła pomagania i czynienia dobra!

Media o wydarzeniu: Dziennik Wschodni / Lublin.24 / Radio Lublin / Kurier LubelskiRadio Lublin - galeria foto / RL wywiad z dr J.Kozińską i dr A. Kowalik

Artykuły - pozostałe
29. lutego w USK 1 odbył się briefing prasowy, podczas którego specjaliści z Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii poruszyli trzy ważne tematy ginekologiczno - onkologiczne, które związane są z rozpoczynającym się marcem: 1. Marzec jest
23 i 24 lutego odbywał się w Lublinie IX Kongres „Nowości w okulistyce – edukacja i praktyka” , którego inicjatorem oraz jednym z głównych organizatorów był prof. dr hab. Robert Rejdak, Kierownik Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej USK Nr 1 i
Przedstawiamy galerię zdjęć nowego budynku USK 1, wykonanych kilka dni temu od strony ul. Staszica, Szewskiej i Al. Solidarności.
Aktualizacja: 09 Styczeń 2024 | Autor: Anna Guzowska