JEDNOSTKI MEDYCZNE

ONKOSTREFA - strona o leczeniu onkologicznym w USK 1 w Lublinie

 

ONKOSTREFA USK 1 to strona internetowa, którą stworzono z myślą o osobach chorych onkologicznie i ich bliskich. Celem jej powstania było zebranie w jednym miejscu informacji o realizowanych w naszym Szpitalu procedurach medycznych, specjalistach, oferowanych metodach leczenia nowotworów, nowoczesnych terapiach, programach lekowych oraz lokalizacjach poszczególnych jednostek USK 1 i kontaktach do nich. Treści publikowane są z uwzględnieniem potrzeb zainteresowanych tą tematyką pacjentek i pacjentów, nie jest to portal naukowy - informacje są praktyczne i mają za zadanie ułatwić szybkie dotarcie do konkretnego miejsca lub specjalisty oraz zorientowanie się, jakie nowotwory leczone są w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Nr 1 w Lublinie.

Strona onkostrefa.usk1.pl będzie stale rozwijana i uzupełniana, zamierzamy regularnie informować o nowościach w dziedzinie leczenia onkologicznego, innowacyjnych operacjach, sukcesach personelu medycznego. Z czasem pojawią się tu interesujące rozmowy z lekarzami, pacjentami, psychologami. Chcemy również nawiązać współpracę ze stowarzyszeniami i fundacjami, które powstały z myślą o wsparciu pacjenta onkologicznego lub mają za cel popularyzowanie wiedzy o nowotworach.

Wszystkie artykuły, wywiady i filmiki umieszczane na stronie prezentują specjalistów wyłącznie z naszego Szpitala. Chcemy przybliżać chorym wybierającym leczenie w USK 1 w Lublinie, konkretnych lekarzy, którzy będą się nimi zajmować i prowadzić ich terapię. Z tego powodu w zakładce "ONKO-jednostki i specjaliści" znajdziecie Państwo listę lekarzy, a w wielu przypadkach również zdjęcia zespołów medyków z poszczególnych Klinik. W zakładce "Jakie nowotwory leczymy" wymieniono wszystkie rodzaje chorób onkologicznych ze wskazaniem tych jednostek, w których są one leczone.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą nową stroną.

Artykuły - pozostałe
29. lutego w USK 1 odbył się briefing prasowy, podczas którego specjaliści z Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii poruszyli trzy ważne tematy ginekologiczno - onkologiczne, które związane są z rozpoczynającym się marcem: 1. Marzec jest
23 i 24 lutego odbywał się w Lublinie IX Kongres „Nowości w okulistyce – edukacja i praktyka” , którego inicjatorem oraz jednym z głównych organizatorów był prof. dr hab. Robert Rejdak, Kierownik Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej USK Nr 1 i
Przedstawiamy galerię zdjęć nowego budynku USK 1, wykonanych kilka dni temu od strony ul. Staszica, Szewskiej i Al. Solidarności.
Aktualizacja: 08 luty 2024 | Autor: Anna Guzowska