JEDNOSTKI MEDYCZNE

Marzec pod znakiem ginekologii onkologicznej - briefing prasowy w USK1 (29.02.)

 

29. lutego w USK 1 odbył się briefing prasowy, podczas którego specjaliści z Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii poruszyli trzy ważne tematy ginekologiczno - onkologiczne, które związane są z rozpoczynającym się marcem:

1. Marzec jest miesiącem świadomości raka jajnika. To podstępny nowotwór, zwany również cichym zabójcą, który niestety nie daje wczesnych objawów, dlatego szczególnie istotne są badania diagnostyczne - powodzenie w leczeniu choroby uzależnione jest od stadium jej zaawansowania w momencie wykrycia.

Rokowania w raku jajnika zależą przede wszystkim od stopnia zaawansowania choroby, w którym została ona wykryta.

ZOBACZ: Rak jajnika – objawy, diagnostyka i rokowania https://www.zwrotnikraka.pl/objawy-raka-jajnika-symptomy/

2. Międzynarodowy Dzień Świadomości HPV obchodzimy 4 marca - HPV ma wpływ na występowanie raka szyjki macicy i o tym nowotworze oraz o możliwości szczepień przeciwko HPV opowiadali lekarze.

3. Marzec jest również miesiącem świadomości endometriozy, nasz Szpital jest wiodącym ośrodkiem specjalizującym się w leczeniu tej podstępnej choroby, która powoduje silne dolegliwości bólowe. Endometrioza jest obecnie leczona z dobrymi efektami, niestety może nawrócić.

Podczas spotkania do dyspozycji mediów, w charakterze ekspertek i ekspertów, byli lekarze z Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii USK1:

Prof. Rafał Tarkowski, Prof. Grzegorz Polak, dr n.med. Patrycja Ziober - Malinowska, dr n.med. Krzysztof Kułak, dr n.med. Izabela Dymanowska - Dyjak a przed briefingiem również dr n.med. Karolina Frąszczak.

Więcej informacji: tvp3 / Dziennik Wschodni / Kurier / Polsat Wydarzenia / Radio Lublin / Radio Lublin_2 / Radio Centrum / Medicus

 

Artykuły - pozostałe
15 i 16 kwietnia odbyły się pierwsze szkolenia dla pracowników Szpitala z zakresu komunikacji interpersonalnej, które zostały zorganizowane przez Pełnomocnika ds. praw pacjenta. Tematyka dwóch spotkań dotyczyła aspektów komunikacji w zespole i z
10. kwietnia odbył się briefing prasowy, dotyczący kilku istotnych zagadnień z zakresu położnictwa i patologii ciąży, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla rodziców już oczekujących dziecka lub planujących wkrótce ciążę. Podczas briefingu poruszono
USK1 w Lublinie z największym odsetkiem znieczuleń do porodu w województwie lubelskim Jak podaje serwis termedia.pl: " ...za cel stawiają sobie poprawę opieki na salach porodowych – chcą, żeby znieczulenie zewnątrzoponowe było dostępne w jak
Aktualizacja: 01 Marzec 2024 | Autor: Anna Guzowska