Lekarze z Kliniki Chirurgii Onkologicznej laureatami nagrody Prezesa Rady Ministrów w roku 2023 w kategorii osiągnięcie w zakresie działalności naukowej

Uprzejmie informujemy, iż laureatem nagrody Prezesa Rady Ministrów w roku 2023 w kategorii "osiągnięcie w zakresie działalności naukowej", za wielospecjalistyczne podejście do terapii onkologicznej, implementację nowoczesnych technologii w onkologii oraz pełne wykorzystanie możliwości leczenia skojarzonego, nakierowane na osiąganie optymalnych wyników diagnostyczno-leczniczych takich nowotworów jak rak piersi, rak jelita grubego czy rak żołądka, został zespół lekarek i lekarzy z Kliniki Chirurgii Onkologicznej USK Nr 1.

Zespół pracuje pod kierownictwem prof. dr. hab. Wojciecha Piotra POLKOWSKIEGO w składzie:

• dr hab. Karol RAWICZ-PRUSZYŃSKI
  • dr hab. Andrzej KURYLCIO
  • dr hab. Radosław MLAK
  • dr Katarzyna GĘCA
  • dr Magdalena SKÓRZEWSKA
  • dr Katarzyna SĘDŁAK
  • dr Bogumiła CISEŁ
  • dr Zuzanna PELC
  • dr Magdalena KWIETNIEWSKA
  • lek. Agnieszka PIKUŁA

Nagrodę przyznano za optymalizację diagnostyki i leczenia wybranych nowotworów złośliwych, wniosek zgłoszony był przez Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (rekomendowany przez prof. dr. hab. Grzegorza Gieleraka).

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia!

29. lutego w USK 1 odbył się briefing prasowy, podczas którego specjaliści z Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii poruszyli trzy ważne tematy ginekologiczno - onkologiczne, które związane są z rozpoczynającym się marcem: 1. Marzec jest
23 i 24 lutego odbywał się w Lublinie IX Kongres „Nowości w okulistyce – edukacja i praktyka” , którego inicjatorem oraz jednym z głównych organizatorów był prof. dr hab. Robert Rejdak, Kierownik Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej USK Nr 1 i
Aktualizacja: 11 Grudzień 2023 | Autor: Anna Guzowska