Jubileusz działalności Klastra Lubelska Medycyna. Wyróżnienia dla pracowników USK1.

18. marca miała miejsce uroczysta gala z okazji 10-lecia Klastra Lubelska Medycyna, z którym aktywnie współpracują lekarze i kadra zarządzająca naszego Szpitala, znajdującego się w gronie ponad 170 członków Klastra, zaś Dyrektor Naczelna lek. med. Beata Gawelska - w jego Zarządzie. Podczas spotkania w Trybunale Koronnym podsumowano działalność Klastra oraz wręczono Medale Prezydenta Miasta Lublin oraz Medale Unii Lubelskiej. Wśród wyróżnionych pracowników USK Nr 1 w Lublinie byli:

• Dyrektor Naczelna USK 1 lek. med. Beata Gawelska
  • Kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej prof. Wojciech Polkowski
  • Kierownik Kliniki Diagnostyki i Mikrochirurgii Jaskry prof. Tomasz Żarnowski
Gala Klastra 18.03.24 - nagrodzeni z USK1

Gratulujemy przyznanych wyróżnień, doceniających Państwa pracę i osiągnięcia zawodowe!

Inicjatywa Klastra (źródło: www Klaster Lubelska Medycyna)

Klaster Lubelska Medycyna jest platformą współpracy w zakresie praktyki i nauk medycznych między uczelniami wyższymi, jednostkami naukowo-badawczymi, podmiotami leczniczymi, przedsiębiorcami, instytucjami otoczenia biznesu oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Inicjatywę powołania klastra Lubelska Medycyna – Klaster Usług Medycznych i Prozdrowotnych podjęły Miasto Lublin i Uniwersytet Medyczny w Lublinie w styczniu 2014 roku.

Obszary działań Klastra:

• Budowa marki Lubelska Medycyna
  • Budowa potencjału organizacyjnego
  • Promocja lubelskiej branży medycznej i prozdrowotnej
  • Wspieranie działalności B+R+I
  • Wspieranie rozwoju przedsiębiorczości
  • Rozwój turystyki medycznej
  • Rozwój wysokiej jakości usług medycznych uwzględniających trendy demograficzne i oczekiwania społeczne

Zdjęcie główne oraz 3 w galerii poniżej - fot. Iwona Burdzanowska, więcej o wydarzeniu: Radio Lublin

15 i 16 kwietnia odbyły się pierwsze szkolenia dla pracowników Szpitala z zakresu komunikacji interpersonalnej, które zostały zorganizowane przez Pełnomocnika ds. praw pacjenta. Tematyka dwóch spotkań dotyczyła aspektów komunikacji w zespole i z
10. kwietnia odbył się briefing prasowy, dotyczący kilku istotnych zagadnień z zakresu położnictwa i patologii ciąży, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla rodziców już oczekujących dziecka lub planujących wkrótce ciążę. Podczas briefingu poruszono
USK1 w Lublinie z największym odsetkiem znieczuleń do porodu w województwie lubelskim Jak podaje serwis termedia.pl: " ...za cel stawiają sobie poprawę opieki na salach porodowych – chcą, żeby znieczulenie zewnątrzoponowe było dostępne w jak