„Chirurgiczny Dzień Kobiet. Przychodzi kobieta do chirurga…”

8. marca, z okazji Dnia Kobiet, w Centrum Symulacji Medycznej UM odbyła się konferencja pt. „Chirurgiczny Dzień Kobiet. Przychodzi kobieta do chirurga…”. Pomysłodawczynią i główną organizatorką wydarzenia była dr n.med. Justyna Wyroślak - Najs z Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Układu Pokarmowego naszego Szpitala - serdecznie gratulujemy inicjatywy!

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: JM Rektor UM prof. dr hab. n.med. Wojciech Załuska, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski, Prorektor UM ds. Kształcenia i Dydaktyki prof. dr hab. n.med. Kamil Torres, konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii ogólnej prof.dr n.med. Grzegorz Wallner, zaś Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 reprezentowała Dyrektor Naczelna lek. med. Beata Gawelska.

Program konferencji obejmował wystąpienia poświęcone kobiecym chorobom chirurgicznym, wszystkie tematy przedstawiane były wyłącznie przez kobiety:

• Ostry brzuch w ciąży – chirurgiczny challenge. Dr n. med. Justyna Wyroślak - Najs
  • Piękna blizna – czy to możliwe? Dr n. med. Katarzyna Żuchowska
  • Mastektomia zmniejszająca ryzyko – kiedy i dla kogo. Dr n. med. Katarzyna Sędłak
  • Rola wsparcia psychologicznego u pacjentek po wybranych zabiegach chirurgicznych. Dr n. med. Magdalena Horodeńska, Prof. UM
  • Małe kobietki – o ginekologicznych chorobach dziewcząt wymagających leczenia chirugicznego. Prof dr hab. n. med. Anna Torres
  • Dieta cud – rola żywienia w leczeniu chirurgicznym. Dr n. med. Joanna Popiołek-Kalisz, Prof UM

Miłym akcentem wydarzenia był konkurs „Moda inspirowana chirurgią”.

Aktualizacja: 08 Marzec 2024 | Autor: Anna Guzowska