Poradnia Psychiatryczna - ul. Głuska 1

Rejestracja: budynek B, parter

Grafik: w tabeli poniżej.

PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO DLA DOROSŁYCH

Poradnia Zdrowia Psychicznego to zazwyczaj pierwsze miejsce kontaktu osoby z problemem natury psychicznej z psychologiem lub lekarzem psychiatrą. Pierwsze objawy wskazujące na problemy natury psychicznej to np. zaburzenia snu, smutek, niekontrolowane wybuchy złości, napady paniki, zaburzenia odżywiania (brak apetytu, objadanie się), objawy somatyczne (biegunki, wymioty, zawroty głowy, przyspieszone bicie serca). Jeżeli cierpisz na któreś z powyższych dolegliwości - zapraszamy do kontaktu. W naszym Ośrodku pracuje zespół wykwalifikowanych psychologów i psychiatrów, który jest w pełni zaangażowany w niesienie pomocy pacjentom z problemami psychicznymi.

W ramach konsultacji w naszym Ośrodku proponujemy porady psychiatryczne, podczas których wstępnie rozpoznawane jest schorzenie pacjenta i ustalane są ewentualne kroki konieczne do powrotu do zdrowia. Poradnia Zdrowia Psychicznego oferuje profesjonalną pomoc w leczeniu: depresji, lęku, choroby afektywnej dwubiegunowej, schizofrenii i innych psychoz, zaburzeń snu, zaburzeń nerwicowych i osobowości.

Usługi lekarskie:

• diagnostyka psychiatryczna
  • poradnictwo
  • psychoedukacja
  • farmakoterapia
  • wsparcie psychospołeczne dla rodzin i opiekunów osoby chorej psychicznie

Usługi psychologiczne:

• wsparcie i poradnictwo psychologiczne
  • diagnoza zaburzeń osobowości
  • diagnoza funkcji poznawczych
  • diagnoza zaburzeń poznawczych
  • psychoedukacja i wsparcia dla rodzin

NASI PRACOWNICY:

Monika Tittenbrun – psycholog, psychoterapeuta pracujący w podejściu psychodynamicznym. Ukończyła całościowy kurs psychoterapii prowadzony przez Katedrę Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Brała udział w licznych szkoleniach dodatkowych prowadzonych przez ośrodki rekomendowane oraz akredytowane, m.in. Polski Instytut Ericksonowski, Katedrę Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Centrum CBT, dotyczących, m.in. hipnozy, pracy ze snem oraz choreoterapii. Posiada Certyfikat Specjalisty Terapii Środowiskowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Certyfikat Terapeuty Środowiskowego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej oraz grupowej, szkoleń i warsztatów z zakresu psychoterapii, rehabilitacji, pomocy psychologicznej oraz rozwoju kompetencji osobistych i zawodowych. Pracuje z osobami dorosłymi.

mgr Aleksandra Iwanicka –  Jestem absolwentką studiów magisterskich z Psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II. Obecnie w trakcie czteroletnie specjalizacji z Psychologii Klinicznej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie (blok szczegółowy neuropsychologia). Odbyłam staże kliniczne w Oddziale Neurologii z Odziałem Poudarowym, Oddziałem Rehabilitacji Neurologicznej, Oddziale Neurochirurgii. Kończę studia doktoranckie na I Wydziale Lekarsko – Dentystycznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W swojej pracy koncentruję się na ocenie funkcji poznawczych, m. in.: pamięci, procesów uwagowych, mowy, zdolności myślenia, świadomości, zdolności wzrokowo – przestrzennych, liczenia, pisania i czytani, gnozji, praksji.

Oferuję pomoc w zakresie:

- wsparcia i poradnictwa psychologicznego;

- diagnozy zaburzeń osobowości;

- sporządzania opinii sądowo - psychologicznych

- diagnozy funkcji poznawczych, tj. funkcji pamięci, uwagi, myślenia, funkcji wykonawczych, wzrokowo przestrzennych;

-diagnozę łagodnych zaburzeń poznawczych (Mild Cognitive Impairment, MCI);

- neuropsychologiczną diagnozę zespołów otępiennych;

- diagnozę nabytych zaburzeń mowy;

– psychoedukacji i wsparcia dla rodzin i opiekunów osób z uszkodzeniami mózgu oraz osób z rozwiniętym zespołem otępiennym (np. w przebiegu choroby Alzheimera);
– naukę metod radzenia sobie z sytuacją osłabionych funkcji poznawczych (strategie pamięciowe, mnemotechniki, ćwiczenia do robienia w domu, pozwalające na częściową kompensację uszkodzonych lub osłabionych funkcji poznawczych);

- rehabilitacji neuropsychologicznej (są to działania terapeutyczne, obejmujące trening funkcji poznawczych/mentalny, mające na celu redukcję objawów zaburzeń poznawczych i emocjonalnych, powstałych na skutek uszkodzenia lub choroby mózgu, tak aby ułatwić pacjentowi powrót do samodzielnego funkcjonowania, czy pracy zawodowej, terapia dotyczy najczęściej treningu pamięci, rehabilitacji zaburzeń mowy u pacjentów ze zdiagnozowaną afazją, ćwiczenie procesów uwagowych i funkcji wykonawczych, czy ćwiczenie zdolności wzrokowo-przestrzennych).

Jolanta Lenczewska-Pęczuła – ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uzyskała specjalizację z psychologii klinicznej. Pracuje w podejściu integracyjnym. Szkolenia zawodowe:

- 4-letni kurs psychoterapii w ujęciu psychodynamicznym

- 4-letni kurs systemowej terapii rodzin

- 2,5-letni kurs psychodramy

Maciej Drożdżyk lekarz medycyny, specjalista psychiatra

Karolina Juszczyk-Zajkowska – lekarz, specjalista psychiatrii

Pracownicy jednostki