Bank Mleka Kobiecego

Jesteśmy pierwszym Bankiem Mleka Kobiecego na Lubelszczyźnie, trzynastym w Polsce.

Naszym zadaniem oraz wartością przewodnią jest pomaganie najmniejszym oraz najbardziej chorym noworodkom poprzez pokarm kobiecy. Mleko od Mam współpracujących z nami, czyli Honorowych Dawczyń Mleka Kobiecego jest zamrażane, przetwarzane, następnie wnikliwie badane, aby na koniec trafić aż do środka malutkiego brzuszka wcześniaka.

Zajmujemy się poszukiwaniem Dawczyń oraz całkowitym przetwarzaniem mleka od nich aż do końcowej postaci która trafia do lubelskich szpitali. Mieścimy się przy szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie na ulicy Staszica 11H. Można do nas przyjść, porozmawiać, zobaczyć nasze małe, wielkie dzieło.

Współpracujemy ze wszystkimi szpitalami na Lubelszczyźnie, które mają oddział Położniczy z Oddziałem Noworodkowym. Każda Mama, która urodziła wcześniaka, lub jeśli jej dziecko jest ciężko chore a sama nie ma możliwości karmienia swoim pokarmem, może prosić o karmienie zamiast mieszanką, mlekiem z Banku Mleka.

Kierownik Banku Mleka Kobiecego: lek. med. Monika Dobrowolska  kontakt: bankmleka@usk1.pl

Strona internetowa BANKU MLEKA KOBIECEGO

Media o naszym Banku:

Kurier Lubelski - "Powstaje pierwszy w województwie lubelskim bank mleka kobiecego"

Radio Eska - "Bank mleka kobiecego..."

Dziennik Wschodni - "W szpitalu w Lublinie powstał bank mleka"

Radio Centrum - "Pierwszy w województwie bank mleka kobiecego powstał w Lublinie"

Eska / kanał youtube

Pracownicy jednostki