Klinika Położnictwa i Patologii Ciąży

Lekarz Kierujący: Prof. dr hab. n. med. Anna Kwaśniewska

Klinika Położnictwa i Patologii Ciąży jest ośrodkiem trzeciego (najwyższego) stopnia  referencyjności w dziedzinie opieki perinatalnej. Zapewnia wysokospecjalistyczny poziom świadczeń w zakresie opieki nad kobietą i jej dzieckiem, z wykorzystaniem najnowszych metod diagnostycznych i terapeutycznych. Wyniki leczenia noworodków należą do najlepszych w Polsce (dane z GUS dla województwa lubelskiego).

Działalność diagnostyczno-terapeutyczna zespołu Katedry i Kliniki Położnictwa i Patologii Ciąży obejmuje między innymi zagadnienia opieki nad noworodkiem po urodzeniu, intensywnej opieki i terapii wcześniaków i noworodków chorych oraz urodzonych z ciąż wysokiego ryzyka (rocznie 600-700 przypadków) oraz oceny i stymulacji dalszego rozwoju dzieci po wypisaniu ze szpitala.

Klinika Położnictwa i Patologii Ciąży jest jedynym ośrodkiem w makroregionie lubelskim wykonującym diagnostykę prenatalną refundowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia, w tym diagnostykę potwierdzającą, jak amniopunkcja czy biopsja kosmówki.

W naszej Klinice sprzyjamy porodom drogami natury. Rocznie w naszej Klinice odbywa się 1200-1400 porodów. Poza porodami fizjologicznymi po odpowiedniej kwalifikacji prowadzimy również porody bliźniacze oraz porody po uprzednio wykonanych cięciach cesarskich. W przypadku położenia miednicowego płodu przeprowadzamy obroty zewnętrzne, by pacjentki mogły uniknąć cięcia cesarskiego.

By dowiedzieć się więcej, zajrzyj na Stronę Katedry i Kliniki Położnictwa i Patologii Ciąży.

W ramach Katedry i Kliniki Położnictwa i Patologii Ciąży działają trzy poradnie ambulatoryjne:
- Poradnia Patologii Ciąży, gdzie specjaliści perinatologii wykonują badania prenatalne i prowadzą ciąże wysokiego ryzyka,
- Poradnia Położniczo-Ginekologiczna,
- Poradnia Kontroli Rozwoju Noworodków i Niemowląt.

Lekarze pracujący w Klinice Położnictwa i Patologii Ciąży.

Lekarz Kierujący Oddziałem

Prof. dr hab. n. med. Anna Kwaśniewska, specjalista

perinatologii, specjalista położnictwa i ginekologii, specjalista chorób wewnętrznych

Lekarze specjaliści perinatologii oraz położnictwa i ginekologii
dr hab. n. med. Arkadiusz Krzyżanowski, Z-ca Lekarza Kierującego Oddziałem Położnictwa i Patologii Ciąży
dr hab. n. med. Tomasz Gęca
dr n. med. Maciej Kwiatek
dr n. med. Adrianna Kondracka, Profesor Uniwersytetu, specjalista genetyki klinicznej
dr n. med. Aleksandra Stupak

Lekarze specjaliści położnictwa i ginekologii
dr hab. n. med. Anna Semczuk-Sikora, Profesor Uniwersytetu
dr hab. n. med. Mariusz Skoczyński
dr n. med. Jacek Marcin Robak
lek. Magdalena Połuszejko-Kamińska
lek. Malwina Sypiańska
dr n. med. Rafał Ziemiński
lek. Michał Piesiewicz

Lekarze rezydenci w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii
lek. Magdalena Dziewulska
lek. Michał Filip
lek. Bartosz Piszcz
lek. Magdalena Niezgoda
lek. Iga Barańska-Gorlach
lek. Stanislav Korobkin
lek. Patrycja Słyk-Gulewska
lek. Magdalena Drąg
lek. Karolina Mitruczuk
lek. Konrad Pić
lek. Krzysztof Hypiak

W ramach Kliniki od 2019 roku funkcjonuje jedyny w województwie lubelskim Bank Mleka Kobiecego - zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej BANKU MLEKA.
Kontakt: spsk1bmleka@outlook.com / tel. 518 130 703

tel.: 81 53 26 612 - Sekretariat Kliniki (7:30-15:05)
tel.: 81 53 20 323 - Gabinet Lekarski - Patologii Ciąży
tel.: 81 53 49 768 - Dyżurka Położnych - Patologii Ciąży