I Klinika Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii

prof. dr hab. n. med. Rafał Tarkowski

Strona I Katedra i Klinika Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii

Klinika jest ośrodkiem III stopnia referencyjności w ginekologii oraz onkologii ginekologicznej i oferuje pełen zakres świadczeń zdrowotnych w zakresie schorzeń narządu płciowego kobiet.

Przeprowadzane są procedury diagnostyczne i lecznicze dotyczące:

1. Leczenia operacyjnego nowotworów złośliwych narządów płciowych – rak jajnika, rak trzonu macicy (endometrium) rak szyjki macicy, rak sromu.

2. Leczenie operacyjne niezłośliwych nowotworów narządu rodnego – mięśniaki macicy, torbiele jajników, polipy, endometrioza.

3. Zaburzeń statyki narządu płciowego z nietrzymaniem moczu

4. Diagnostyka niepłodności

5. Wczesnego wykrywania i leczenia raka szyjki macicy, raka endometrium, raka jajnika, raka sromu

Klinika przeprowadza ok 2500 zabiegów operacyjnych rocznie z czego 83% zabiegów wykonywana jest technikami endoskopowymi lub małoinwazyjnymi. Leczenie operacyjne przeprowadzamy według najnowszych standardów polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych. Nasi specjaliści realizują na bieżąco cykle szkoleń własnych oraz są wykładowcami w zakresie doskonalenia zawodowego lekarzy.

LECZENIE OPERACYJNE:

W celu umówienia się na leczenie operacyjne, jeżeli pacjentka posiada e-skierowanie prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem kliniki (numer poniżej). W razie potrzeby możliwa jest również konsultacja wskazań do zabiegu z naszymi specjalistami w tutejszej poradni

KONSYLIA ONKOLOGICZNE:

Czwartek, 8.00-9.00, Poradnia Ginekologiczna, Staszica 14

PRZYCHODNIA PRZYKLINICZNA:

Ośrodek badań profilaktycznych kobiet

Ośrodek diagnostyki onkologicznej

Pracownia ultrasonograficzna diagnostyki patologii jajnika

Poradnia patologii szyjki macicy

Ośrodek diagnostyki onkologicznej przyjmuje pacjentów z podejrzeniem jak i rozpoznaniem choroby nowotworowej kobiecych narządów płciowych na każdym etapie leczenia. Realizujemy świadczenia w ramach standardu DILO jak i poza nim.

Konsylia onkologiczne realizowane są po pierwotnej wizycie w poradni, lub po telefonicznym uzgodnieniu z sekretariatem kliniki w każdy czwartek o godzinie 12:00. Przyjęcia w czwartki w godzinach 08:00 do 13:00. Przyjmują: Dr n. med. Krzysztof Kułak, Dr n. med. Patrycja Ziober – Malinowska, Dr n. med. Marcin Bobiński, Dr n. med. Karolina Frąszczak

Poradnia Patologii Szyjki Macicy z Pracownią Kolposkopową

Czynne: poniedziałki od 8:30 do 10:30. Przyjmują: Dr n.med. Karolina Frąszczak, Dr n. med. Bartłomiej Barczyński

Poradnia Diagnostyki Patologii Jajnika:

Konsultacje podejrzanych ultrasonograficznie guzów jajnikowych.

Przyjęcia pacjentek realizowane są we wtorki godz. 9:00 do 11:00 – w pilnych przypadkach prosimy o indywidualne umawianie daty badania w sekretariacie kliniki. Przyjmuje: Prof. dr hab. n. med. Artur Czekierdowski. Poradnia wyposażona jest z najnowocześniejszy sprzęt do kolposkopii, laseroskopii oraz krioterapii szyjki macicy.

W celu umówienia konsultacji w naszych poradniach skierowania nie są wymagane, rejestracja odbywa się telefonicznie lub online pod numerami podanymi obok - dane teleadresowe Kliniki.

Email: ginekologia@usk1.pl

tel.: 81 53 27 847 - Sekretariat Kliniki (7:30-15:05)
tel.: 81 53 49 890 - Gabinet Lekarski
tel.: 81 53 49 778 - Dyżurka Położnych