Klinika Chirurgii Siatkówki i Ciała Szklistego

Kierownik Kliniki

prof. dr hab. n. med. Jerzy Mackiewicz

Działalność usługowa

1. Zaawansowane metody chirurgii siatkówkowo – szklistkowej, w tym zabiegi witrektomii.
  2. Chirurgia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji, soczewki wieloogniskowe,soczewki toryczne.
  3. Przeszczepy rogówkowe, w tym przeszczepy rogówki penetrujące oraz warstwowe, a także przeszczepy błony owodniowej.
  4. Zaawansowane metody operacji zeza, w tym leczenie zezów porażennych, z zastosowaniem szwów regulowanych.
  5. Zachowawcze leczenie schorzeń siatkówki:
    • laseroterapia z zastosowaniem lasera diodowego, argonowego,
    • doszklistkowe iniekcje sterydów oraz leków z grupy anty-VEGF.
  6. Przykliniczna poradnia Kliniki Chirurgii Siatkówki i Ciała Szklistego zajmuje się:
    • kompleksową diagnostyką oraz leczeniem zapaleń błony naczyniowej,
    • diagnostyką i leczeniem chorych z retinopatią cukrzycową, AMD i innymi schorzeniami siatkówki. Zespół doświadczonych specjalistów, a także bardzo nowoczesne zaplecze diagnostyczne, jakim dysponuje Klinika Chirurgii Siatkówki i Ciała Szklistego, gwarantują diagnozowanie i leczenie chorych na najwyższym poziomie.

Strona Kliniki Chirurgii Siatkówki i Ciała Szklistego Katedry Okulistyki

tel./fax: 81 53 40 251 - Sekretariat Kliniki (7:30-15:05)
tel.: 81 50 31 135 - Gabinet Lekarski
tel.: 81 50 30 369 - Dyżurka Pielęgniarek