Trwa aranżacja wnętrz oraz prace wykończeniowe w trzykondygnacyjnym budynku przy ul. Radziwiłłowskiej w Lublinie, który jest pierwszym z obiektów realizowanych w ramach inwestycji wieloletniej pod nazwą: „Przebudowa i rozbudowa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie”.

Dyrekcja Szpitala, uwzględniając przeznaczenie obiektu dla pacjentów onkologicznych, którzy niejednokrotnie nie mogą wyjść poza swoją salę oraz często powracają na kolejne hospitalizacje,  zdecydowała się zadbać o warunki ich leczenia planując wystrój i dobierając odpowiednią kolorystykę wnętrz. W wyniku konkursu dotyczącego opracowania koncepcji kolorystycznej wnętrz budynku, wyłoniono zwycięską pracę, która bazuje na ciepłych barwach natury – są to beże i brązy oraz stonowane zielenie, uwzględniono również elementy drewniane lub drewnopodobne, a w wystroju ścian duże fotografie przyrody - głównie lasu. Obecnie w oparciu o te założenia realizowane są prace wykończeniowe.

Aktualizacja: 31 Styczeń 2019 | Autor: Anna Guzowska