Szczepienia przeciw COVID-19 w SPSK Nr 1: dostępna nowa szczepionka firmy Novavax

Informacje dotyczące szczepień w SPSK 1

PUNKT SZCZEPIEŃ SPSK nr 1:  Zespół Poradni Specjalistycznych i POZ - ul. Langiewicza 6 A:

• czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 13:00
  • rejestracja telefoniczna do tego punktu szczepień oraz informacje: 81 524 78 56 (PON. - PT. w godz. 8:00 - 15:00

Informujemy, iż od marca `22 dostępna jest również nowa szczepionka Nuvaxovid firmy Novavax.

20 grudnia 2021 roku Europejska Agencja Leków (EMA) wydała pozytywną opinię naukową dla warunkowego pozwolenia na dopuszczenie do obrotu dla szczepionki Nuvaxovid firmy Novavax. Decyzję tą zatwierdziła również Komisja Europejska. Szczepionka Nuvaxovid to szczepionka białkowa z adiuwantem. Szczepionka Nuvaxovid zapobiega zachorowaniom na COVID-19 wywołanym wirusem SARS-CoV-2. Może być podawana osobom w wieku ≥18 lat. Schemat szczepienia obejmuje podanie 2 dawek w odstępie co najmniej 3 tygodni.

Punkt Szczepień Powszechnych ul. Radziwiłłowska 13 - SZPITAL TYMCZASOWY zlokalizowany na terenie Centrum Targowo -Wystawienniczego TARGÓW LUBLIN S.A. pod patronatem Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie: w związku ze zmniejszonym zainteresowaniem szczepieniami jest obecnie nieczynny.

NARODOWY PROGRAM SZCZEPIEŃ - organizacja szczepień w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1 w Lublinie

Jak zapisać się na szczepienie?

• Zadzwoń na całodobową, bezpłatną infolinię - tel. 989

• Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

• Ustal termin szczepienia telefonicznie lub przez Internet - ze względów epidemiologicznych i organizacyjnych prosimy nie zgłaszać się osobiście

• Rejestracja telefoniczna w SPSK 1:  tel. 81 524 78 56

Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego.

Ważne: Szpital wykonuje szczepienia aktualnie posiadanymi szczepionkami.

Komunikat dotyczący transportu pacjentów na szczepienia

Informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez Miasto, z którego będą mogły skorzystać osoby mające problem z poruszaniem się i dotarciem do punktu szczepień, w tym:
      • posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności z kodem R lub N, lub
      • I grupę inwalidzką z ww. schorzeniami,
      • osoby powyżej 70. roku życia, mające obiektywne trudności w dotarciu do punktów szczepień.
      Przewidując bardzo duże zainteresowanie seniorów tematem szczepień, Miasto uruchomiło specjalną infolinię dedykowaną szczepieniom pod numerem telefonu:

81 466 34 34  w godzinach pracy Urzędu Miasta, czyli 7.30-15.30

WAŻNE UWAGI DOTYCZĄCE SZCZEPIEŃ W PRZYPADKU OSÓB ZE STWIERDZONYMI REAKCJAMI ALERGICZNYMI:

U wszystkich kandydatów do szczepienia lekarz analizuje wypełniony przez pacjenta „Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19”. Dokument zawiera, między innymi, następujące pytania:
      1. Czy w przeszłości lekarz rozpoznał u Pani/Pana ciężką, uogólnioną reakcję alergiczną (wstrząs anafilaktyczny) po podaniu jakiegoś leku, ekspozycji na lateks lub pokarmu, albo po ukąszeniu owada?
      2. Czy wystąpiła u Pani/Pana kiedykolwiek ciężka niepożądana reakcja po szczepieniu?
      3. Czy lekarz rozpoznał kiedyś u Pani/Pana uczulenie na glikol polietylenowy (PEG) lub inne substancje?

Odpowiedź TAK lub NIE WIEM, na którekolwiek pytanie wymaga dodatkowego wyjaśnienia przez lekarza. W opinii zespołu ekspertów w uzasadnionych przypadkach powinna odbyć się konsultacja w poradni alergologicznej z doświadczeniem w stosowaniu szczepionek.

W Poradni Alergologicznej lekarz konsultant weryfikuje wywiad, przeprowadza właściwą diagnostykę i ocenia ryzyko wystąpienia anafilaksji z uwzględnieniem reakcji na składniki szczepionki a zwłaszcza glikol polietylenowy. Po weryfikacji danych następuje:
      1. kwalifikacja do szczepienia przeciwko COVID-19 albo
      2. odstąpienie lub odroczenie szczepienia.

Ogólne zalecenia ekspertów dotyczące szczepień osób z tej grupy: zachowanie szczególnej ostrożności przy podejmowaniu decyzji o szczepieniu u pacjentów
      - z wywiadem anafilaksji lub ciężkiej reakcji alergicznej*, spowodowanym takimi czynnikami jak: leki, szczepionki, lateks, pokarmy, jady owadów, czynniki fizykalne i inne,
      - z wywiadem anafilaksji idiopatycznej, przebiegającej z zajęciem układu sercowo-naczyniowego i/lub z zajęciem górnych dróg oddechowych.

W opisanych przypadkach lekarz kwalifikujący do szczepienia w punkcie szczepień ma prawo, a nawet obowiązek, odesłać pacjenta w celu szczegółowej diagnostyki i uzyskania opinii właściwej poradni alergologicznej.

Aktualizacja: 04 Marzec 2022 | Autor: Anna Guzowska