JEDNOSTKI MEDYCZNE

1. październka / godz. 16: wykłady on-line specjalistów z SPSK 1 z okazji Światowego Dnia Pokrzywki.

 

1 października, pod przewodnictwem Międzynarodowej Sieci Specjalistycznych Centrów Pokrzywkowych „UCARE” (Urticaria Centres of Reference and Excellence), zrzeszonych w sieci GA2LEN (Global Allergy and Asthma European Network), obchodzony jest Światowy Dzień Pokrzywki (Urticaria Day - UDAY).

Zapraszamy do uczestnictwa w wykładach edukacyjnych, które rozpoczną się w niedzielę 1. października o godz. 16 on-line.

Dołącz do wydarzenia na stronie Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

 

TEMATY WYKŁADÓW:

 

  1. Pokrzywka i obrzęk naczyniowo- ruchowy – prof. Dorota Krasowska
  2. Czynniki zaostrzające pokrzywkę przewlekłą (CSU)/Obrzęk naczyniowo- ruchowy(AO) – dr Bartłomiej Wawrzycki
  3. Metody oceny nasilenia pokrzywki przewlekłej – dr Anita Wdowiak- Filip
  4. Kierunek działania przy występowaniu objawów pokrzywki przewlekłej – prof. Joanna Bartosińska

 

Klinika Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej SPSK1 w Lublinie jest certyfikowanym ośrodkiem referencyjnym i konsultacyjnym UCARE na terenie województwa lubelskiego dla chorych z przewlekłą pokrzywką, którego celem jest m.in. edukowanie lekarzy, pacjentów i ich rodzin w zakresie tej choroby.

 

W tym roku, dla pacjentów i pacjentek z pokrzywką przewlekłą lub jej podejrzeniem, odbyły się również konsultacje specjalistyczne (bez skierowania i bez zapisów) w dniach 11, 18, 25 września.

Pokrzywka - plakat

 

 

Funkcjonujące w SPSK Nr 1 w Lublinie Centrum UCARE zapewnia wysoki standard opieki, kompleksową diagnostykę oraz nowoczesną terapię, dzięki której w znaczący sposób poprawia się jakość życia chorych na pokrzywkę przewlekłą.

Artykuły - pozostałe
Uprzejmie informujemy, iż laureatem nagrody Prezesa Rady Ministrów w roku 2023 w kategorii "osiągnięcie w zakresie działalności naukowej", za wielospecjalistyczne podejście do terapii onkologicznej, implementację nowoczesnych technologii w onkologii
Głównym celem Ośrodka Rozrodczości i Ginekologii Małoinwazyjnej , który funkcjonuje w ramach I Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii USK 1, jest zwiększenie dostępności do wysokiej jakości kompleksowej opieki w szeroko pojętym obszarze
29. listopada odbył się wspólny briefing prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1 oraz Politechniki Lubelskiej , który dotyczył organizacji trzeciego już konkursu na aranżację kolorystyczną szpitalnych wnętrz, tym razem zabytkowego budynku
Aktualizacja: 29 Wrzesień 2023 | Autor: Anna Guzowska