JEDNOSTKI MEDYCZNE

Klinika Chirurgii Naczyniowej i Angiologii

 

Kierownik Kliniki

prof. dr hab. n. med. Tomasz Zubilewicz

Klinika jest pionierska w zastosowaniu technik videoskopowych w leczeniu chorych z przewlekłym niedokrwieniem kończyn, nadpotliwością rąk i stóp czy napadowego zaczerwienienia twarzy- sympatektomia piersiowa, sympatektomia lędźwiowa.

 
W Klinice przeprowadzone są w pełnym zakresie zabiegi wewnątrznaczyniowe obejmujące angioplastykę tętnic jak również leczenie tętniaków aorty brzusznej i piersiowej za pomocą stentgraftów. Klinika dysponuje wyposażoną w najwyższej klasy sprzęt radiologiczny salą operacyjną, a zabiegi wykonywane są przez zespół doświadczonych lekarzy przeszkolonych w prestiżowych europejskich ośrodkach chirurgii naczyń w Paryżu i Liverpoolu.
 
W ramach Kliniki powołano zespół ds. dostępów naczyniowych do hemodializ przygotowany do wykonania wszelkiego rodzaju pierwotnych i wtórnych przetok tętniczo-żylnych czy laparoskopowego zakładania cewników do dializ otrzewnowych.
 
W Klinice oprócz zabiegów operacyjnych na układzie żylnym przeprowadza się także operacje tętniaków piersiowo-brzusznych i jako pierwsza w Polsce laparoskopową implantację przeszczepów naczyniowych w odcinku biodrowo-udowym.
 
Pracownicy Kliniki w znakomitej większości posiadający wszystkie szczeble specjalizacji w zakresie chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej i angiologii są członkami wielu krajowych, europejskich i światowych towarzystw naukowych.


Strona Katedry i Kliniki Chirurgii Naczyń i Angiologii

Telefon

tel.: 81 53 22 140 - Sekretariat Kliniki (7:30-15:05)

Adres

20-081 Lublin, ul. Staszica 11

E-mail

Wyślij e-mail