27 lutego br. odbyła się konferencja prasowa dotycząca nowych możliwości leczenia onkologicznego w SPSK 1, które stwarza oddany w tym miesiącu do użytku nowy budynek Szpitala przy ul. Radziwiłłowskiej. Przeniesiona została do niego Klinika Chirurgii Onkologicznej wraz z Chemioterapią, a wkrótce rozpocznie działalność nowoczesny Zakład Radioterapii, dysponujący aparaturą medyczną najwyższej klasy, która - obsługiwana przez doświadczonych specjalistów - zapewni kompleksowość leczenia pacjentów z chorobami onkologicznymi na bardzo wysokim poziomie.

W konferencji uczestniczyli: Dyrektor Naczelny dr n.med. Adam Borowicz, Kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej prof. dr hab n.med. Wojciech Polkowski oraz Kierownik Zakładu Radioterapii lek. med. Dagmara Nycz-Bedońska. Następnie kierownicy jednostek nowego Zakładu Radioterapii SPSK 1 zaprezentowali dziennikarzom sprzęt i aparaturę medyczną.

Wybrane materiały prasowe, które po konferencji ukazały się w mediach na ten temat:

Panorama Lubelska / 27.02.2019 g.18:30

Radio Lublin / 27.02.2019