Kolejne innowacyjne zabiegi w Klinice Chirurgii Szczękowo - Twarzowej SPSK1: endoskopia zatok z użyciem nawigacji śródoperacyjnej

30. czerwca w Klinice Chirurgii Szczękowo - Twarzowej SPSK 1 odbyły się kolejne zabiegi endoskopii zatok z użyciem nawigacji śródoperacyjnej. W ten sposób nasz Szpital poszerza zakres działalności i dołącza do innowacyjnych trendów w dziedzinie chirurgii czaszki twarzowej.

Zabiegi wykonywali lekarze z Kliniki Chirurgii Szczękowo - Twarzowej SPSK 1 : dr n.med. Eliza Trzaskowska - Komoń oraz lek.dent. Jarosław Konopelko pod kierunkiem doświadczonej specjalistki w zakresie endoskopii zatok, która szkoli lekarzy na całym świecie - dr n.med. Agnieszki Strzembosz.

Metoda daje możliwość szybszego gojenia, skraca pobyt pacjenta w szpitalu, zmniejsza ryzyko powikłań i jest atraumatyczna, zaś operatorowi ułatwia poruszanie się w strukturach czaszki twarzowej. Aparatura niezbędna do wykonywania zabiegów została zakupiona przez nasz Szpital w ramach Projektu dofinansowania pn. "Doposażenie jednostek klinicznych, zajmujących się leczeniem i diagnostyką chorób układu oddechowego, kostno-stawowo-mięśniowego oraz w zakresie ginekologii, położnictwa i neonatologii w SPSK Nr 1 w Lublinie".

zabieg: endoskopia zatok 30.06.2021 (fot. A.Guzowska)
Dr n.med Agnieszka Strzembosz (na zdjęciu na pierwszym planie) ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie.
Następnie podjęła pracę w szpitalu przy ul. Banacha na oddziale Otolaryngologii, umiejętności chirurgiczne zdobywała w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach, będąc osobą odpowiedzialną za endoskopowe operacje zatok.
Od 6 lat dr Agnieszka Strzembosz pracuje w międzynarodowej firmie Medtronic, w której zajmuje się szkoleniami lekarzy
na całym świecie w zakresie operacji endoskopowych zatok.
Aktualizacja: 01 Lipiec 2021 | Autor: Anna Guzowska