Prestiżowe stypendium przyznawane jest najlepszym ośrodkom badawczym i uczonym. Dzięki niemu możliwa będzie jeszcze intensywniejsza współpraca naszej Kliniki z wybitnym uczonym z Rutgers University. Kontynuowane będą wspólne działania w kluczowych obszarach, dotyczących telemedycznej diagnostyki schorzeń siatkówki oka, cukrzycowego obrzęku plamki, retinopatii wcześniaczej, traumatologii, a także badań genetycznych i terapii genowych.

Profesor Robert Rejdak, Kierownik Kliniki Okulistyki Ogólnej SPSK1 przyznaje, że to szczególne wyróżnienie, ponieważ po raz pierwszy taki grant otrzymuje polskie środowisko okulistyczne. Wkrótce naszą klinikę odwiedzi grupa amerykańskich specjalistów, rekomendowanych przez prof. Marco Zarbina, z którymi zostanie ustalony precyzyjny program wspólnych działań we wszystkich obszarach objętych grantem.

Gratulujemy!

Informacje na ten temat: